• ...
برگزاری سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی
سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی شنبه 30 دی با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای اسلامی شهر تهران و مسئولین حوزه حمل و نقل برگزار شد.
1396/10/30 ادامه مطلب


توسعه شهری با افزایش ایستگاه‌های چند منظوره راه‌آهن
علی قارداشی مدیرکل دفتر مهندسی و تأسیسات زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه نگاه متفاوت به موضوع ایستگاه‌های راه‌آهن باعث شد امروز با رویکرد ایستگاه چندمنظوره شهری به ‌آنها نگاه شود گفت: با پیگیری از شهرداری تهران برای اتصال خط ۶ مترو به محل احداث ایستگاه مسافری ری، شاهد توسعه محلات شهر ری و ۱۳ آبان خواهیم بود.
1396/10/30 ادامه مطلب


تلاش برای تحول در شهر جدید پرند با اجرای پایلوت TOD
طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای‌جدید از توافق شرکت عمران شهرهای جدید با راه آهن در خصوص راه اندازی قطار تهران- اندیشه- شهریار خبر داد و گفت: : امیدواریم که در اجرای پایلوت TOD شهر جدید پرند هم در ایستگاه و هم در شهرسازی، شاهد تحولی اساسی باشیم.
1396/10/30 ادامه مطلب


  فایل‌های ارائه
  معرفی همایش
ایران در انتقال از دوره روستانشینی به شهر نشینی طی دهه های اخیر با چالشهای عمیق و اساسی رو به رو شده است. به طوری که بسیاری از مبانی ارزشی  سرمایه‌های معنوی و مادی و  از جمله سرمایه‌های بین‌نسلی کشور در معرض تهدید قرار گرفته است. یکی از جنبه‌های مهم این چالش‌ها تهدیدات کالبدی در شهرها و نواحی پیرامونی است که به شکل سکونت‌گاه‌های نامناسب و غیر رسمی بروز نموده است. رویکرد توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی این ویژگی را دارد که در عین حال که ارزش‌های فرادست جامعه از جمله انسان‌مداری و سایر ارزش‌های انسانی را در بر دارد از راهکارها و شاخصه‌های بارز کالبدی نیز برخوردار است به عبارت دیگر توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی می تواند رویکرد مهمی در حفظ و ارتقاء ارزشی کشور در عین برخورداری از کالبدی سزاوار زندگی انسان‌های این مرز و بوم بوده در عین حال به توسعه اقتصادی جامعه نیز یاری رساند.
سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی که در دو دوره‌ی قبل با عنوان همایش شهرسازی ریل‌پایه برگزار گردید، به تاکید بر محورهای دو همایش قبل پرداخته خواهد شد و اقداماتی که تا کنون انجام شده است شرح داده می‌شود و در انتهای فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه خواهد شد.
لازم به ذکر است که با توجه به زمان اندکی که تا برگزاری این همایش فرصت باقیست، کمیته علمی و اجرایی، عدم دریافت مقالات علمی در این زمینه را تصویب نمود و یقینا در همایش چهارم، فرصت ارسال مقالات علمی و داوری آن برای متخصصین عزیز، فراهم خواهد گردید.
  محورهای همایش
دستاوردها و راهکارهای تسریع در اجرای TOD

موضوعات مورد طرح:
  • روش های تسریع در اجرای TOD
  • آیا مسئله ترافیک کلان شهرها را باید حل کرد؟
  • TOD ایده  آل و حداقل
  • آیا تراکم خوب است یا بد؟
  • آیا فضای کافی در کلان شهرها برای ایجاد TOD وجود دارد؟
  • آیا TOD هزینه بر است؟
  دبیرخانه همایش
دبیرخانه: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای بلوار آفریقا، ساختمان وزارت راه و شهرسازی، طبقه 9 شمالی، معاونت حمل و نقل
شماره تماس: 88646101-021
پست الکترونیک: rbudconf.info@gmail.com


دوشنبه 02 بهمن ماه 1396


حضور در همایش به صورت رایگان است.

تا همایش ...

0-1
برگزار کنندگان
حامیان